Барселона и Пари Сен Жермен играят при 1:3 в решителен четвъртфинален

...

НА ЖИВО: Барселона - ПСЖ 1:3, домакините са с човек по-малко

Барселона и Пари Сен Жермен играят при 1:3 в съдбоносен четвъртфинален конфликт в Шампионска лига. „ Каталунците ” се постановиха с 3:2 над своя съперник в първия мач. В 12-ата минута Рафиня откри. В 29-ата минута Роналд Араухо беше изпъден, а 10 по-късно Усман Дембеле изравни. В 54-ата минута Витиня направи цялостен поврат. В 61-ата минута Килиан Мбапе вкара от дузпа.

ПСЖ стартира по-добре срещата. Възпитаниците на Луис Енрике пресираха високо своя противник, който изпитваше усложнения при изнасянето на топката. В 3-ата минута удар на Брадли Баркола беше блокиран от бранител. Малко по-късно Роналд Араухо сбърка, само че Пау Кубарси съумя да изпревари Усман Дембеле и да предотврати сериозна заплаха пред Марк-Андре тер Стеген.

В първата си по-сериозна офанзива в мача Барселона поведе. Роналд Араухо подаде към Ламин Ямал отдясно в 12-ата минута. 16-годишният суперталант се оправи с лекост с Нуно Мендеш, навлезе в наказателното поле и подаде към Рафиня, който изпревари Ашраф Хакими и от няколко метра прати топката във вратата.

В 20-ата минута Рафиня проби отляво и центрира. Маркиньос не съумя да почисти добре топката, която се озова в Роберт Левандовски. Полякът насочи удар десетина метра, само че високо над вратата. Седем минути по-късно Килиан Мбапе се включи от втора позиция и засече подаване на Фабиан Руис, само че Тер Стеген съумя да избие в корнер. След неговото осъществяване Мбапе насочи удар с глава, само че Жул Кунде съумя да избие с глава.

В 29-ата минута Барселона остана с човек по-малко. Брадли Баркола получи извеждащ пас и съумя да се измъкне от Роналд Араухо. Фланговият нападател беше повален от уругваеца на границата на наказателното поле, а основният рефер Ищван Ковач изгони футболиста на домакините, който беше финален в защита. От последвалия директен свободен удар Усман Дембеле прати топката над вратата. Шави Ернандес реагира на изгонването на Араухо и пусна в игра Иниго Мартинес, който размени Ламин Ямал.

ПСЖ се възползва от численото си предимство и изравни в 39-ата минута. Витиня откри Баркола отляво. Крилото навлезе във вътрешността и насочи остро центриране. Мбапе се размина с топката, която стигна до Дембеле на далечната греда. Фланговият футболист изпревари Жоао Кансело и със мощен удар от дребен ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:1.

Най-добрият в редиците на гостите през първото полувреме Баркола още веднъж сътвори проблеми на отбраната на Барселона. Нападателят проби отляво, финтира Кунде и опита удар от сложна позиция, който мина около вратата.В продължението на първата част Дембеле насочи удар от дребен ъгъл след центриране на далечната греда, само че топката мина на сантиметри от гредата.

В началото на втората част Хакими насочи мощен удар от далечна отдалеченост. Получи се рикошет, който затрудни Тер Стеген, само че въпреки всичко германецът съумя да се оправи и мазета в корнер. В 52-ата минута Фабиан Руси пропусна да изравни общия резултат. Мбапе пусна подаване към испанския халф в наказателното поле. Руис шутира по диагонала, като топката мина рисково около вратата.

Натискът на френския отбор при започване на втората част даде резултат в 54-ата минута. Витиня получи изцяло несмущаван на към 20 метра от вратата. Португалецът насочи страховит удар в долния десен ъгъл - 1:2.

Почти незабавно по-късно Барселона можеше да изравни. Илкай Гюндоган овладя в наказателното поле и насочи мощен шут, който срещна гредата от външната страна. В 56-ата минута Шави изпусна нервите си и беше изпъден.

В 59-ата минута ПСЖ получи дузпа. Дембеле изпревари Кансело в наказателното поле, а португалецът се хвърли на шпагат и подкоси своя противник. Ковач незабавно уточни бялата точка. Зад топката застана Мбапе, който със мощен удар в горния десен ъгъл вкара за 1:3.

Барселона - ПСЖ 1:3

1:0 Рафиня (12)

1:1 Усман Дембеле (39)

1:2 Витиня (54)

1:3 Килиан Мбапе (61-дузпа)

Барселона : Марк-Андре тер Стеген, Жул Кунде, Роналд Араухо, Пау Кубарси, Жоао Кансело, Френки де Йонг, Илкай Гюндоган, Педри, Ламин Ямал, Рафиня, Роберт Левандовски

Треньор: Шави Ернандес

ПСЖ: Джанлуиджи Донарума, Ашраф Хакими, Маркиньос, Люка Ернандес, Нуно Мендеш, Уорън Зайр-Емери, Фабиан Руис, Витиня, Брадли Баркола, Усман Дембеле, Килиан Мбапе